Ministerstwo Sportu i Turystyki Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zbigniewa Winiarskiego, wieloletniego Pracownika Ministerstwa - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zbigniewa Winiarskiego, wieloletniego Pracownika Ministerstwa

Składamy wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje rodzinie, bliskim i przyjaciołom

Zbigniew Winiarski urodził się 5 kwietnia 1954 r. Był absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Przez wiele lat pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Sportu Dzieci i Młodzieży w Urzędzie Kultury Fizycznej i Sportu, a w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu - Wicedyrektora Departamentu Strategii Rozwoju Sportu.

Wieloletni członek Komisji Sportu Młodzieżowego, Komisji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego. Był twórcą systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Przez wiele lat współpracował przy organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W ostatnich latach w Ministerstwie Sportu i Turystyki na stanowisku Naczelnika, Radcy Ministra. Zajmował się współzawodnictwem sportu młodzieżowego, a także funkcjonowaniem Akademickich i Wojskowych Centrów Szkolenia Sportowego, Ludowych Zespołów Sportowych oraz Wojewódzkich Interdyscyplinarnych Stowarzyszeń Sportowych.

Zbigniew Winiarski zmarł 2 czerwca 2019 r. Składamy wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje rodzinie, bliskim i przyjaciołom.

Kierownictwo i Pracownicy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  • Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zbigniewa Winiarskiego, wieloletniego Pracownika Ministerstwa
    Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zbigniewa Winiarskiego, wieloletniego Pracownika Ministerstwa
do góry