Ministerstwo Sportu i Turystyki Dzień Dziennikarza Sportowego - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Dzień Dziennikarza Sportowego

Minister Witold Bańka: W tym szczególnym dniu, dziękuję za Państwa zaangażowanie, poświęcenie i miłość do zawodu

Szanowni Państwo,

mija dokładnie ćwierć wieku odkąd dziennikarze sportowi obchodzą swoje święto! To właśnie w 1994 roku w Manchesterze podczas Kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej ustanowiony został Dzień Dziennikarza Sportowego. Data nie jest przypadkowa. 2 lipca 1924 roku, podczas VIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, ponad 500-osobowa grupa powołała do życia Międzynarodowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej (AIPS). Wśród założycieli organizacji byli także Polacy.

Dziś trudno sobie wyobrazić współczesny sport bez Państwa codziennej, rzetelnej pracy, generującej emocje, które nierzadko wraz z sukcesami sportowców przechodzą do historii i zapadają głęboko w pamięć. Państwa wyjątkowa profesja wymaga talentu i stałego poszerzania horyzontów, jak również podporządkowania swojego życia terminarzowi imprez sportowych w kraju i za granicą. Dzięki Wam możemy celebrować sukcesy Polaków na światowych arenach, wspólnie przeżywać zwycięstwa, doświadczać łez radości i wzruszeń.

W tym szczególnym dniu, dziękuję za Państwa zaangażowanie i poświecenie, ale też miłość do zawodu. Życzę dalszych, owocnych lat pracy oraz wielu sportowych emocji, których na pewno będą dostarczali nam Biało-Czerwoni!

 

 Z wyrazami szacunku

Witold Bańka 

Minister Sportu i Turystyki

  • Grafika z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego
    Dzień Dziennikarza Sportowego
do góry