Ministerstwo Sportu i Turystyki Oficjalna wizyta Ministra Witolda Bańki w RPA - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Oficjalna wizyta Ministra Witolda Bańki w RPA

17.07.2019

3. Forum Antydopingowe Unii Afrykańskiej w Kapsztadzie

W dn. 14-16 lipca 2019 r. Witold Bańka przebywał z oficjalną delegacją w stolicy Republiki Południowej Afryki. Wizyta ministra to między innymi odpowiedź na zaproszenie Unii Afrykańskiej do uczestnictwa w 3. Forum Antydopingowym.

W trakcie trwania Forum, które odbywało się w dn. 15-16 lipca, dyskutowano między innymi o głównych założeniach oraz przyszłości polityki antydopingowej w nadchodzącym roku. Region Afryki jest jednym z tych terytoriów na mapie świata, gdzie istnieje wielki potencjał do usprawnienia regulacji prawnych w zakresie walki o czysty sport. Witold Bańka, jako przyszły szef Światowej Agencji Antydopingowej, będzie zabiegał o stworzenie w Afryce między innymi nowych laboratoriów antydopingowych, akredytowanych przez WADA. Finansowanie nowych placówek badawczych w Afryce ma w założeniu płynąć częściowo z budżetu Funduszu Solidarności Antydopingowej - jednej z głównych, nowych inicjatyw Witolda Bańki.

Oprócz udziału w 3. Forum Antydopingowym obyły się również spotkania Ministra Witolda Bańki z Amirą El Fadil, Komisarz ds. Społecznych Unii Afrykańskiej, a także z innymi ministrami sportu państw regionu Afryki.

Unia Afrykańska to organizacja międzynarodowa o charakterze politycznym, wojskowym i gospodarczym, zrzeszająca wszystkie państwa afrykańskie. Powołana w miejsce Organizacji Jedności Afrykańskiej 9 lipca 2002 na szczycie w Durbanie. Jej siedzibą jest Addis Abeba.

do góry