Ministerstwo Sportu i Turystyki Rusza Program SKAUT! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Rusza Program SKAUT!

Wyłaniamy operatora projektu

Ruszył nabór wniosków na operatora Programu „SKAUT”. Projekt zakłada docelowe zatrudnienie w całej Polsce ponad 3500 skautów, przy proponowanym budżecie na rok 2020 w wysokości 15,5 mln zł. W ramach pilotażu, w roku 2019 planowane jest zaangażowanie około 900 skautów na terenie czterech województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podlaskiego.

"SKAUT" to niezwykle istotny program docelowo uzupełniający projekty stanowiące fundament spójnej piramidy szkoleniowej takie jak Rządowy Program KLUB, SKS czy też Narodowa Baza Talentów – podkreśla pomysłodawca programu minister Witold Bańka. Inicjatywa zakłada organizację systemu ogólnopolskiej sieci skautów – trenerów, instruktorów, nauczycieli wychowania fizycznego – wyszukujących uzdolnione dzieci i młodzież poprzez m.in. przeprowadzanie badań poziomu sprawności fizycznej potwierdzających predyspozycje do uprawiania określonych sportów. Docelowo "SKAUT" obejmie około 1 500 000 uczniów rocznie z klas IV-VIII ze wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Pozwoli to na uzyskanie unikatowych informacji na temat stanu sprawności fizycznej dzieci, a w konsekwencji przyczyni się do bardziej precyzyjnego wyszukiwania młodych talentów oraz efektywnej implementacji programów upowszechniających sport wśród dzieci i młodzieży zarówno na poziomie samorządowym jak i ogólnopolskim. Celem jest również stworzenie systemu komunikacji między środowiskiem szkolnym a klubami sportowymi.

Wnioski w ramach naboru na operatora Programu należy składać do 16 sierpnia 2019 r.

Więcej informacji znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT: https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2019-rok/2627,Program-quotSKAUTquot.html

  • Rusza Program SKAUT!
do góry