Ministerstwo Sportu i Turystyki Ambasador Kolumbii w Polsce Pan Javier Higuerą z wizytą w MSiT - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Ambasador Kolumbii w Polsce Pan Javier Higuerą z wizytą w MSiT

11.09.2019

W spotkaniu uczestniczył Podsekretarz Stanu Jan Widera

We wtorek 10 września 2019 r. Podsekretarz Stanu Jan Widera przyjął w MSiT delegację z Kolumbii na czele z Panem Javierem Higuerą Ambasadorem Kolumbii w Polsce.

Spotkanie odbyło się w ramach Programu Dyplomacji Sportowej realizowanego przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski i Kolumbii na podstawie podpisanego w 2015 roku porozumienia. Jego celem jest podnoszenie szans indywidualnego rozwoju i perspektyw edukacyjnych dla młodzieży szczególnie z najmniej uprzywilejowanych sektorów społecznych.

Minister Widera podkreślił, że cieszy się z kolejnego już spotkania z kolumbijską młodzieżą i podkreślił, że Program Dyplomacji Sportowej jest doskonałym przykładem międzynarodowej współpracy. Zapewnił także, że zawodnicy trenujący w Polsce mogą liczyć na najwyższy poziom trenerski i nowoczesną infrastrukturę sportową. Pan Ambasador dodał, że w 2017 r. Program otrzymał nagrodę Fundacji księcia Monako Peace and Sport (Pokój i Sport). Podkreślił także, że sport jest dla wielu młodych Kolumbijczyków sposobem realizacji aspiracji życiowych, a udział w treningach prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów stanowi dla nich bardzo atrakcyjną formę podniesienia umiejętności technicznych
w poszczególnych dyscyplinach sportu.

W ramach Programu w dniach od 8 do 16 września br. przebywa w Polsce grupa kolumbijskiej młodzieży. Uczestnicy delegacji podczas pobytu biorą udział w treningach sportowych oraz zwiedzają niektóre miasta Polski.

do góry