Ministerstwo Sportu i Turystyki Gala Europejskiego Tygodnia Sportu - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Gala Europejskiego Tygodnia Sportu

11.10.2019

W wydarzeniu uczestniczył Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka

10 października br.  w Reducie Banku Polskiego w Warszawie odbyła się Gala Europejskiego Tygodnia Sportu 2019 kończąca obchody kolejnej edycji tej inicjatywy w Polsce. W wydarzeniu uczestniczył Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.

Ministerstwo Sportu i Turystyki już po raz piąty włączyło się w obchody Europejskiego Tygodnia Spotu, pełniąc rolę Narodowego Koordynatora. Impreza skierowana była do organizatorów wydarzeń realizowanych w czasie trwania Tygodnia. Wśród gości nie zabrakło również Ambasadorów Europejskiego Tygodnia Sportu oraz przedstawicieli instytucji i fundacji wspierających polski sport.

Podczas Gali zostały zaprezentowane działania realizowane w całej Polsce terminie 23-30 września br. Podsumowano również wydarzenia, które odbywały się w ramach Strefy Aktywności Europejskiego Tygodnia Sportu, która przez cały tydzień działała na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

W tym roku liczba zarejestrowanych wydarzeń sportowych na sportowej mapie Europejskiego Tygodnia Sportu wyniosła prawie 600. Łącznie między 23 a 30 września 2019 we wszystkich wydarzeniach organizowanych w całej Polsce wzięło udział ok. 120 000 osób.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród w eliminacjach do Konkursu #BeActive Awards oraz #BeActive w szkole i przedszkolu – Europejski Tydzień Sportu 2019.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

do góry