Ministerstwo Sportu i Turystyki Drugi dzień Światowej Konferencji Antydopingowej - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Drugi dzień Światowej Konferencji Antydopingowej

06.11.2019

„Olympic Medal Reallocation Program” – panel dyskusyjny z udziałem Anity Włodarczyk

W Katowicach trwa Światowa Konferencja Antydopingowej WADA 2019, podczas której zapadną kluczowe decyzje odnośnie przyszłości walki o czysty sport. Drugi dzień wydarzenia to przede wszystkim 11 sesji roboczych dotyczących zarówno najważniejszych dokumentów WADA, jak również kwestii związanych z samymi sportowcami.

Jednym z paneli dyskusyjnych, które zostały przewidziane na 6 listopada, była sesja „Olympic Medal Reallocation Program” z udziałem polskiej młociarki Anity Włodarczyk. Dyskusja poświęcona była przyznawaniu sportowcom medali w wyniku odebrania ich rywalom przyłapanym na dopingu. Nowy program MKOl daje zawodnikom możliwość wyboru okoliczności odebrania medalu, którego wcześniej zostali pozbawieni z uwagi na nieuczciwość rywali. Wprowadzony przez MKOl mechanizm ma być formą zadośćuczynienia uczciwym sportowcom, którzy zostali pozbawieni wyjątkowego momentu podczas zawodów. 

Przypomnijmy, iż podczas Gali 100-lecia powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego Anita Włodarczyk odebrała z rąk szefa MKOl złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie z 2012 roku, po dyskwalifikacji za doping Rosjanki Tatiany Łysenko.

Ogólny program Światowej Konferencji Antydopingowej dostępny jest tutaj

Szczegółowy program Światowej Konferencji Antydopingowej dostępny jest tutaj.

do góry