Ministerstwo Sportu i Turystyki Konferencja Projekty współpracy z kibicami jako instrument dialogu ze środowiskiem kibiców przed i po UEFA EURO 2012™ - Bezpieczeństwo imprez sportowych -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Bezpieczeństwo imprez sportowych

Konferencja Projekty współpracy z kibicami jako instrument dialogu ze środowiskiem kibiców przed i po UEFA EURO 2012™

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyła się organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki konferencja “Projekty współpracy z kibicami jako instrument dialogu ze środowiskiem kibiców przed i po UEFA EURO 2012TM”. W Centrum Olimpijskim spotkali się przedstawiciele ministerstw, instytucji centralnych oraz władz samorządowych, którzy mieli okazję zapoznać się z działaniami prowadzonymi przez lokalne ośrodki projektu KIBICE RAZEM.
Konferencja miała na celu poinformowanie przedstawicieli urzędów miejskich i marszałkowskich oraz podmiotów zaangażowanych w sprawy bezpieczeństwa widzów imprez sportowych o działaniach podejmowanych w ramach projektów skierowanych do środowiska kibiców oraz zainteresowanie władz lokalnych działaniami lokalnych stowarzyszeń kibiców.
Po krótkiej prezentacji organizacyjnych założeń projektów współpracy z kibicami, swoje działania zaprezentowały ośrodki KIBICE RAZEM w Gdańsku, Wrocławiu, Gdyni. Duże wrażenie na uczestnikach wywarły prezentacje Piotra Zejera, Prezesa Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk “Lwy Północy” oraz Pawła Parusa, Prezesa Stowarzyszenia “Klub Kibiców Niepełnosprawnych”. Ważnym sygnałem dotyczącym przyszłości projektu KIBICE RAZEM było zamykające konferencję, wystąpienie Adriana Skubisa z Ekstraklasy S.A. Fundacja Ekstraklasy realizuje szereg akcji o charakterze prospołecznym, natomiast w przyszłości działalność ta ma być rozszerzona również o koordynację projektów współpracy z kibicami, które w chwili obecnej zarządzane są przez Spółkę PL.2012.

do góry