Ministerstwo Sportu i Turystyki „Dzień Dawcy Szpiku z Gdyńską Arką” – akcja ośrodka Kibice Razem w Gdyni - Bezpieczeństwo imprez sportowych -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Bezpieczeństwo imprez sportowych

„Dzień Dawcy Szpiku z Gdyńską Arką” – akcja ośrodka Kibice Razem w Gdyni

Ośrodek Kibice Razem Arka Gdynia

W sierpniu 2013 r. koordynatorzy ośrodka Kibice Razem Arka Gdynia, w porozumieniu z Fundacją DKMS, zorganizowali już po raz drugi akcję „Dzień Dawcy Szpiku z Gdyńską Arką”.

Akcja odbyła się przed pucharowym spotkaniem klubu piłkarskiego Arka Gdynia z Ruchem Chorzów. Kibice Arki zorganizowali stoiska przed wejściem na stadion, w których można było zarejestrować się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych. Specjalnie przeszkoleni wolontariusze, wywodzący się ze stowarzyszenia kibiców „Arkowcy”, pobierali próbki śliny od potencjalnych dawców. Kibice gdyńskiej drużyny, którzy przyszli tego dnia na mecz, stanęli na wysokości zadania i chętnie uczestniczyli w rejestracji. Dzięki akcji ośrodka Kibice Razem udało się pozyskać kilkudziesięciu nowych potencjalnych dawców.

„Akcję Dzień Dawcy Szpiku z Gdyńską Arką rozpoczęliśmy w zeszłym roku, ponieważ jeden z nas znalazł się w potrzebie. W tym roku znów pokazaliśmy, że jesteśmy wielką Żółto-Niebieską rodziną i że nie obce jest nam hasło Nigdy Nie Zostanie Sam!” – wyjaśniła Magdalena Pawińska, koordynatorka ośrodka dla kibiców w Gdyni.

Obecnie w bazie Fundacji DKMS zarejestrowanych jest blisko 215 000 potencjalnych dawców szpiku, a 156 z nich oddało szpik lub komórki macierzyste, aby pomóc zwalczyć chorobę pacjentom na całym świecie.

www.arkagdynia.kibice-razem.pl

Zdjęcia / źródło:portal Arkowcy.pl

 

 

 

  • fot3.jpg
  • fot2.jpg
  • fot1.jpg
do góry