Ministerstwo Sportu i Turystyki IV Turniej Dzielnicowy Kibiców Lechii Gdańsk - Bezpieczeństwo imprez sportowych -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Bezpieczeństwo imprez sportowych

IV Turniej Dzielnicowy Kibiców Lechii Gdańsk

Ośrodek Kibice Razem Lechia Gdańsk

W dniu 1 września 2013 r. odbyła się kolejna edycja Turnieju Dzielnicowego Kibiców Lechii Gdańsk. Do rozgrywek przystąpiło 10 drużyn z różnych dzielnic Gdańska: Oruni, Wrzeszcza, Ujeściska, Zaspy, Dolnego Miasta, Przeróbki oraz drużyna złożona z kibiców ze stowarzyszenia „Lwy Północy”.

Rozgrywki odbyły się na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 16. Jak co roku, nie brakowało emocji, a turniej zgromadził sporą liczbę obserwatorów, dopingujących swoich faworytów.

Obrońcy tytułu z zeszłego roku, drużyna z Zaspy, jak burza przeszli rozgrywki grupowe. Wygrali grupę A z kompletem 12 punktów, drugie miejsce zajęło Ujeścisko. Na kolejnych miejscach w tej grupie rozgrywki zakończyły drużyny stowarzyszenia „Lwy Północy”, Orunia I oraz Dolne Miasto.

Więcej emocji było w grupie B. O awans do półfinałów walczyły w niej tylko dwa zespoły, jednak do ostatniego pojedynku w tej fazie rozgrywek nie było wiadomo, kto zajmie pierwsze miejsce. Lokata ta przypadła drużynie Dolnego Wrzeszcza, który wyprzedził ekipę Wrzeszcza lepszym bilansem bramek. Kolejne miejsca w grupie zajęły Orunia II, Orunia III i Przeróbka.

Większość kibiców obserwujących rozgrywki spodziewała się w finale powtórki „derbowego” meczu obu teamów z Wrzeszcza, jednak Zaspa nie chciała pozostać gorsza. W pierwszym półfinale spotkali się właśnie zwycięzcy III edycji turnieju z Wrzeszczem. Emocje były ogromne, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Jako, że w regulaminowym czasie gry padł wynik 4:4, obie drużyny musiały powalczyć o finał strzelając rzuty karne. Tam swoje umiejętności pokazał zdobywca statuetki dla najlepszego bramkarza z roku 2012 – Sebastian Tracewski, gracz Zaspy. Dzięki niemu, jego drużyna wygrała konkurs rzutów karnych 2:1 i czekała na wynik drugiego półfinału.

W drugiej batalii o finał spotkały się drużyny Dolnego Wrzeszcza i Ujeściska. Faworyt nie zawiódł aplikując przeciwnikowi aż 12 bramek i spokojnie czekał na ostatnia potyczkę tego dnia.

Najpierw w finale pocieszenia Wrzeszcz rozbił Ujeścisko 6:0 i zajął 3 miejsce w całej imprezie. W tegorocznym finale doszło do powtórki z edycji z 2012 roku. Dolny Wrzeszcz mając w pamięci zeszłoroczną porażkę po rzutach karnych chciał za wszelką cenę zrewanżować się Zaspie. Cel swój osiągnęli wygrywając 3:0 i jako trzecia drużyna mogą pochwalić się tryumfem w Turnieju Dzielnicowym Kibiców Lechii Gdańsk.

Koordynatorzy ośrodka Kibice Razem Lechia Gdańsk planują kontynuację turnieju dzielnicowego w przyszłych latach i zapraszają kolejne dzielnice do wystawienia swoich drużyn.

Zdjęcia/źródło: www.lechiagdansk.kibice-razem.pl

  • Gdansk9.JPG
  • Gdansk10.JPG
do góry