Ministerstwo Sportu i Turystyki Ośrodek Kibice Razem Lechia Gdańsk jednym z partnerów warsztatów pozytywnego kibicowania oraz gry Fair Play - Bezpieczeństwo imprez sportowych -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Bezpieczeństwo imprez sportowych

Ośrodek Kibice Razem Lechia Gdańsk jednym z partnerów warsztatów pozytywnego kibicowania oraz gry Fair Play

Ośrodek Kibice Razem Lechia Gdańsk

W sierpniu 2013 r. na gdańskich Siedlcach odbył się szereg akcji w ramach projektu „Zrozumieć Sierpień” realizowanego przez Europejskie Centrum Solidarności przy współpracy z Radą Osiedla Siedlce oraz Towarzystwem Przyjaciół Sportu. Jednym z etapów akcji były warsztaty pozytywnego kibicowania oraz gry Fair Play dla dzieci i młodzieży, zorganizowane m.in. przez koordynatorów ośrodka Kibice Razem Lechia Gdańsk.

Warsztaty, które odbyły się na boisku Gimnazjum nr 2, przeprowadzono w dwóch 12 osobowych grupach. Dla dzieci z Fundacji „Świat wrażliwy” zorganizowano zawody z elementami gry w unihokeja, tor przeszkód, pogadanki o zasadach gry fair, rozmowy o obliczach kibicowania i malowanie twarzy w klubowe barwy. Całość zakończyła się sztandarowym okrzykiem Gdańskich kibiców świetnie znanym dzieciom – „A My Swoje…”.

Warsztaty bardzo przypadły dzieciom do gustu. Połączenie nauki o zasadach gry fair z zajęciami ruchowymi oraz informacjami dotyczącymi świata kibiców zostały bardzo dobrze przyjęte przez najmłodszych. Jak się również okazało, w każdej grupie były dzieci, które uczestniczyły już w meczach Lechii Gdańsk i zdobyły pierwsze szlify jako aktywni kibice. Nawet te maluchy, które nie miały jeszcze możliwości dopingowania Biało-Zielonych, czuły przywiązanie do klubowych barw i przyznawały, że chciałyby regularnie wspierać piłkarzy na meczach na PGE Arenie. Koordynatorzy ośrodka Kibice Razem Lechia Gdańsk mają nadzieję, że tego typu akcje w znaczący sposób przyczynią się do tego, że „Lechijna rodzina” z miesiąca na miesiąc będzie się powiększać.

Zdjęcia/źródło: www.lechiagdansk.kibice-razem.pl

  • Gdansk3.JPG
  • Gdansk4.JPG
  • Gdansk1.JPG
do góry