Ministerstwo Sportu i Turystyki IV edycja Młodzieżowego Turniej Piłkarskiego KIBICE RAZEM już za nami! - Bezpieczeństwo imprez sportowych -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Bezpieczeństwo imprez sportowych

IV edycja Młodzieżowego Turniej Piłkarskiego KIBICE RAZEM już za nami!

10 września tego roku w Wawrzkowiźnie pod Bełchatowem odbyła się czwarta już edycja Młodzieżowego Turniej Piłkarskiego KIBICE RAZEM.

O tytuł najlepszego ośrodka dla kibiców walczyło 16 drużyn z 11 województw. W zawodach udział wzięły drużyny młodzieżowe składające się z zawodników w wieku do 11 lat, reprezentujące 15 lokalnych ośrodków KIBICE RAZEM: GKS Bełchatów, Jagielloni Białystok, Ruchu Chorzów, Lechii Gdańsk, Arki Gdynia, Korony Kielce, Miedzi Legnica, Motoru Lublin, Sandecji Nowy Sącz, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, GKS Tychy, Polonii Warszawa, Śląska Wrocław i Górnika Zabrze oraz gościnnie - drużyna młodych fanów Stali Mielec.

Przed rozpoczęciem Turnieju zawodników i widzów przywitała oprawa muzyczna przygotowana przez Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Mecze otwarcia pomiędzy drużynami GKS Tychy i Motoru Lublin oraz Miedzi Legnica i Górnika Zabrze rozpoczęły się o godzinie 9.00.

W Turnieju rozegrano łącznie 39 spotkań w dwóch fazach: grupowej i pucharowej. Zawody prowadzone były przez profesjonalnych sędziów, oddelegowanych przez Łódzki Związek Piłki Nożnej. Mecze odbywały się równolegle na dwóch boiskach, udostępnionych przez OSiRu Wawrzkowizna. Pogoda tego dnia była zmienna, ale młodzi sportowcy nie narzekali na warunki atmosferyczne: niebo raz na jakiś czas rozpogadzało się i wiał przyjemny chłodzący wiatr. Po zakończeniu fazy grupowej nastąpiła przerwa w rozgrywkach - na obiad i regenerację. Największą widownię zgromadził finał Turnieju, w którym zmierzyli się piłkarze z Lublina i Mielca. W regulaminowym czasie wynik nie został rozstrzygnięty, drużyny przystąpiły więc do konkursu rzutów karnych. Triumfatorami zawodów zostali ostatecznie fani Stali Mielec. W meczu o III miejsce zawodnicy z Tych pokonali drużynę Lechii Gdańsk.

Oprócz nagród drużynowych uczestnikom Turnieju wręczono nagrody indywidualne: puchar „Króla Strzelców” otrzymał Lublinianin Kamil Andrzejewicz (dzięki 9 golom), a statuetką „Najlepszy Bramkarz” wyróżniono Kamila Soberkę z KR Górnik Zabrze. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali odznaczeni pamiątkowymi medalami i otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Podkreślić należy, że w Turnieju udział wzięła drużyna złożona z samych dziewczynek – reprezentująca Polonię Warszawa - a debiutujący w Turnieju ośrodek dla kibiców Pogoni Szczecin miał koedukacyjny skład. W zawodach po raz pierwszy wystąpiły również drużyny z Bełchatowa i Nowego Sącza.

Zawody były otwarte dla publiczności i przedstawicieli mediów. Na widowni pojawił się m.in. wychowanek GKS Bełchatów, Łukasz Sapela, będący obecnie zawodnikiem Miedzi Legnica. Na trybunach swoją obecność aktywnym dopingiem zaznaczyli kibice z Zabrza, Bełchatowa i Legnicy. Na zawodach pojawiły się też lokalne media i grupa reporterska PZPN „Łączy Nas Piłka”.

Organizatorami tegorocznego Turnieju KIBICE RAZEM było Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Młodzieżowe Centrum Sportu w Bełchatowie. Wydarzenie odbyło się we współpracy z OSiR Wawrzkowizna, który udostępnił boiska zawodnikom i koordynatorami lokalnych ośrodków Programu KIBICE RAZEM. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, trenerom i opiekunom drużyn, koordynatorom Programu i innym osobom, które przyczyniły się do organizacji Turnieju Piłkarskiego dziękujemy za wsparcie i udział oraz zapraszamy na kolejne zawody, już w przyszłym roku!

 • zdjęcie przedstawiające medale sportowe
  Źródło: http://kibice-razem.pl/
 • zdjęcie przedstawiające dzieci gające w piłkę nożną
  Autor: Grażyna Bykowska, Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”
 • zdjęcie przestawiające uczestników Turnieju
  Autor: Grażyna Bykowska, Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”
 • zdjęcie przedstawiające trofea sportowe o ktore walczą uczestnicy
  Autor: Grażyna Bykowska, Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”
 • zdjęcie grupowe uczestników
  Autor: Grażyna Bykowska, Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”
do góry