Ministerstwo Sportu i Turystyki III Międzynarodowy Kongres Etyki w Turystyce wystartował - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

III Międzynarodowy Kongres Etyki w Turystyce wystartował

W krakowskim Centrum Kongresowym ICE rozpoczął się III Międzynarodowy Kongres Etyki w Turystyce. W otwarciu wzięli udział Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Sekretarz Generalny UNWTO Taleb Rifai i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

– Jest mi niezmiernie miło, że to ważne wydarzenie gości właśnie w Polsce. Etyka to fundamentalna kwestia w obu zarządzanych przez ministerstwo sektorach – sporcie i turystyce. Rozwój turystyki oparty o Globalny Kodeks Etyki służy pogłębianiu wzajemnego zrozumienia i szacunku pomiędzy narodami i społeczeństwami. Działalność turystyczna rozwijana we właściwy sposób pomaga chronić środowisko i zasoby naturalne. Jest prowadzona z poszanowaniem dziedzictwa kulturowego. Przestrzeganie zasad etycznych przekłada się bezpośrednio na cały rynek turystyczny – mówił minister Witold Bańka.

Światowy Kongres Etyki w Turystyce to jedno z najważniejszych wydarzeń dla całej branży. Jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO). Poprzednia edycja Kongresu odbyła się w Ekwadorze w 2012 roku. - Polska była aktywnie zaangażowana w prace nad Kodeksem Etyki w turystyce, a obecnie uczestniczy w tworzeniu międzynarodowej Konwencji w tym zakresie. Temat etyki jest mi szczególnie bliski, bo od niedawna mam zaszczyt reprezentować 47 państw Rady Europy w Komitecie Wykonawczym Światowej Organizacji Antydopingowej – WADA. Wspólnie walczymy o czysty sport. W turystyce normy etyczne to również fundamentalna kwestia – podkreślił minister sportu i turystyki.

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) jest organizacją wyspecjalizowaną Narodów Zjednoczonych, której zadaniem jest promocja odpowiedzialnej, zrównoważonej i powszechnie dostępnej turystyki. Członkami UNWTO jest 158 państw, 6 terytoriów i ponad 400 instytucji. Polska jest członkiem założycielem UNWTO.

Kongres jest organizowany przez Światową Organizację Turystyki, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Komisję Europejską ze wsparciem Miasta Krakowa.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 7.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg
Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
do góry