Ministerstwo Sportu i Turystyki Porozumienie z Republiką Kuby o współpracy w dziedzinie turystyki podpisane! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej
W grze o rozwój aktywności fizycznej społeczeństwa i sukcesy polskich sportowców.W drodze po Polskę przyjazną turystom.

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Porozumienie z Republiką Kuby o współpracy w dziedzinie turystyki podpisane!

Wiceminister Jarosław Stawiarski z delegacją na Kubie

W dniach 4-6 czerwca Pan Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w MSiT przebywa w delegacji, która pod przewodnictwem Ministra Spraw Zagranicznych Pana Witolda Waszczykowskiego odwiedziła Republikę Kuby.

Podczas wizyty odbyły się rozmowy plenarne, w ramach których poruszone zostały m.in. kwestie rozwoju sportu i turystyki pomiędzy obydwoma krajami. Ważnym elementem wizyty było podpisanie, przez wiceministra Stawiarskiego i wiceministra turystyki Republiki Kuby Pana Luisa Miguela Díaza Sáncheza, 5 czerwca w Hawanie Memorandum o porozumieniu między Ministerstwem Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwem Turystyki Republiki Kuby o współpracy w dziedzinie turystyki.

Podpisanie dokumentu ma na celu zwiększanie wymiany turystycznej pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Kuby, a także poszerzenia współpracy między organizatorami turystyki z obu krajów.

Strony będą działać na rzecz  rozszerzania współpracy w zakresie promocji turystyki poprzez następujące działania:

  1. Zachęcanie podmiotów gospodarczych, działających na obu rynkach w dziedzinie turystyki do aktywnej promocji, w tym - poprzez udział w imprezach targowych, wydawanie informatorów w językach narodowych oraz reklamę w mediach.
  2. Wymiana informacji na temat ważnych działań dotyczących turystyki organizowanych w każdym z krajów oraz udzielanie wsparcia drugiej Stronie w uzyskaniu korzystnych warunków uczestnictwa w wyżej wymienionych działaniach.
  3. Organizacja podróży zapoznawczych dla przedstawicieli mediów i dziennikarzy z obu krajów  w celu poznania produktów turystycznych na rynkach polskim i kubańskim.

Podczas delegacji na Kubie sekretarz stanu w MSiT Jarosław Stawiarski spotka się również z Prezesem Krajowego Instytutu Sportu Panem Antonio Becalim. Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie współpracy w zakresie sportu. Czerwcowa delegacja jest pierwszą od ponad 30 lat wizytą szefa polskiej dyplomacji na Kubie.

 

  • Wiceminister Stawiarski podpisał Porozumienie o współpracy w dziedzinie turystyki
    Wiceminister Stawiarski podpisał Porozumienie o współpracy w dziedzinie turystyski foto MSZ
  • foto MSZ
  • foto MSZ
  • foto MSZ
Turystyka bez ryzyka
Karta Dużej Rodziny
Program rozwoju sportu do 2020r.
Baltic Sea
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
do góry