Ministerstwo Sportu i Turystyki Posłowie chińskiego Parlamentu z wizytą w MSiT - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Posłowie chińskiego Parlamentu z wizytą w MSiT

Według danych Światowej Organizacji Turystyki UNWTO oraz polskiego Głównego Urzędu Statystycznego w 2016 roku Polskę odwiedziło 91 885 turystów z Chin

Rozwój dwustronnych stosunków, polskie atrakcje turystyczne, potencjał chińskiego rynku turystycznego i możliwości budowania relacji w obszarze sportu i były tematami spotkania Ministra Witolda Bańki z przedstawicielami Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych Chińskiej Republiki Ludowej, które odbyło się 19 września w siedzibie Ministerstwa.

W trakcie spotkania Minister Bańka wyraził satysfakcję ze współpracy obu państw niemal we wszystkich dziedzinach w tym w sporcie i turystyce. Podkreślił, że oba państwa łączy doświadczenie w organizowaniu największych wydarzeń sportowych, a także omówił priorytety swojej polityki w obszarze sportu. Zaprosił również chińskich sportowców do organizowania szkolenia w Polsce.

- Liczba turystów z Chin przybywających do Polski rośnie i jest to dla nas wielka radość – zaznaczył Minister Bańka, podkreślając że Polska konsekwentnie buduje relacje turystyczne z Chinami m.in. poprzez podpisaną niedawno umowę o współpracy, czy też ustanawianie kolejnych bezpośrednich połączeń lotniczych.

Według najnowszych danych Światowej Organizacji Turystyki UNWTO oraz polskiego Głównego Urzędu Statystycznego w 2016 roku Polskę odwiedziło 91.885 turystów z Chin, co oznacza znaczący wzrost w stosunku do lat minionych, gdy w 2010 r. gościliśmy 26.634, w 2012 r. - 35.61, a w 2014 r. - 48.198 turystów chińskich. Systematycznie wzrasta też liczba polskich turystów w Chinach zbliżając się do poziomu 80 tys. rocznie. Liczymy, że w 2017 roku Polskę odwiedzi około 150 tysięcy turystów z Chin.

Przewodzący delegacji chińskiej Pan Liu Binjie, podkreślił, że Polska jest bogatym kulturowo państwem, które ma wiele do zaoferowania. Coraz więcej Chińczyków interesuje się Polską i chce do niej podróżować. Szczególną popularnością cieszy się muzyka Chopina, która również promuje Polskę w Chinach.

Chińczycy dostrzegają też duży potencjał Polski w sporcie. Wyrazili swoją otwartość do poszukiwania obszarów współpracy.

Spotkanie zakończyło się przedstawieniem prezentacji na temat sposoby wykorzystania obiektów zabytkowych do rozwoju turystyki w Polsce.

 

Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
do góry