Ministerstwo Sportu i Turystyki Międzynarodowy konkurs dla turystów promujący zrównoważoną i odpowiedzialną turystykę - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Międzynarodowy konkurs dla turystów promujący zrównoważoną i odpowiedzialną turystykę

Wygraj miesięczną podróż po świecie do zrównoważonych destynacji turystycznych

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO), który ma na celu promowanie odpowiedzialnego podróżowania, w którym nagrodą jest miesięczna podróż po świecie, do zrównoważonych destynacji turystycznych.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o wyjaśnienie organizatorom w 200 słowach dlaczego powinny zostać wybrane, aby reprezentować globalnego "odpowiedzialnego podróżnika" na stronie http://www.travelenjoyrespect.org/travellerscompetition/#join-section w terminie do 18 października 2017 r.

Podróż laureata konkursu rozpocznie się w siedzibie UNWTO w Madrycie 24 listopada 2017 r. oficjalną ceremonią "Wyznaczenia" przez Sekretarza Generalnego i zakończy na uroczystości zamknięcia Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Turystyki dla Rozwoju w Genewie 20 grudnia 2017. Podróż zwycięzcy będzie wspierana przez firmę Explore WorldWide, reprezentującą podróżników przygodowych. Zwycięzca będzie goszczony i otrzyma pomoc w odwiedzeniu odpowiedzialnych i zrównoważonych projektów turystycznych w Kolumbii, Niemczech, Meksyku, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Szwajcarii.

Konkurs jest jednym z głównych działań kampanii "Travel.Enjoy.Respect", którą UNWTO zainicjowało, w ramach Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Turystyki na rzecz Rozwoju, aby zwiększyć świadomość wkładu zaangażowania turystów dla rozwoju zrównoważonej turystyki i w uczynienie sektora katalizatorem pozytywnych zmian. Ogłaszając konkurs Taleb Rifai, Sekretarz Generalny UNWTO powiedział: „Liczy się każda czynność, a podróżni mają do odegrania dużą rolę w budowie bardziej zrównoważonego sektora turystycznego. Wyobraźmy sobie wpływ jednej małej akcji pomnożonej przez miliony. Chcemy zainspirować wszystkich podróżnych do zmian, które chcą widzieć na świecie”.

Dodatkowe informacje:

O konkursie

Kampania Travel.Enjoy.Respect

Światowy Dzień Turystyki 2017

Międzynarodowy Rok 2017 Zrównoważonej Turystyki dla Rozwoju

Osoba kontaktowa:

UNWTO Media Officer Mr. Rut Gomez Sobrino

Tel: (+34) 91 567 81 60 / rgomez@unwto.org.

Program UNWTO Communications & Publications

Tel: (+34) 91 567 8100 / faks: +34 91 567 8218 / comm@UNWTO.org.

  • logo UNWTO
    logo UNWTO
Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry