Ministerstwo Sportu i Turystyki Międzynarodowa konferencja UNWTO dotycząca turystyki religijnej - UNWTO - Światowa Organizacja Turystyki -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

UNWTO - Światowa Organizacja Turystyki

16.06.2015

Międzynarodowa konferencja UNWTO dotycząca turystyki religijnej

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) wraz z Ministerstwem Turystyki i Starożytności Palestyny zorganizowała w Betlejem w Palestynie, w dniach 15-16 czerwca 2015 r., konferencję dotycząca turystyki religijnej i jej wpływu na zrównoważony rozwój społeczno-ekonomiczny społeczności lokalnej.

Celem konferencji było zgromadzenie branży turystycznej, środowiska akademickiego, administracji publicznej realizującej zadania z zakresu turystyki, stowarzyszeń i organizacji międzynarodowych w celu wymiany doświadczeń oraz określenia perspektyw rozwoju turystyki religijnej.

Polska reprezentowana była przez Marię Napiórkowską, dyrektora Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Pana Szymona Gatlika z Urzędu Miasta Kraków, który wziął udział w dyskusji dotyczącej innowacyjnego podejścia w zarządzaniu miejscami kultu religijnego.

W trakcie konferencji poruszono między innymi takie kwestie, jak:

- globalne trendy kształtujące turystykę religijną

- wyzwania i szanse rozwoju i promocji szlaków turystyki religijnej

- innowacyjne podejście do zarządzania turystyką religijną

Zwrócono uwagę, iż organizacja konferencji w Betlejem przed Światową Organizację Turystyki, wyspecjalizowaną organizację ONZ, świadczy o międzynarodowym wsparciu władz palestyńskich. Podkreślono, że Palestyna jest centrum światowej turystyki religijnej i należy dołożyć starań, aby podróże turystyczne do Palestyny mogły odbywać się bez zbędnych ograniczeń. Zwłaszcza, że turystyka jest jednym z filarów palestyńskiej gospodarki.

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry