Ministerstwo Sportu i Turystyki Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) w Polsce - UNWTO - Światowa Organizacja Turystyki -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

UNWTO - Światowa Organizacja Turystyki

27.09.2015

Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) w Polsce

Taleb Rifai, sekretarz generalny Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) przebywał w dniach 22-23 września 2015 r. z wizytą w Polsce. Sekretarz generalny wziął udział w VIII Forum Turystycznym Państw Bałtyckich, które odbyło się w Gdańsku. Podczas wizyty T.Rifai rozmawiał z ministrem sportu i turystyki Adamem Korolem o kierunkach współpracy pomiędzy Polską a UNWTO.

W trakcie wizyty spotkał się również m.in. z podsekretarzem stanu w MSiT Tomaszem Jędrzejczakiem oraz marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem. Taleb Rifai zwiedził Europejskie Centrum Solidarności, stadion PGE Arena oraz odwiedził Sopot, gdzie został przyjęty przez prezydenta Jacka Karnowskiego.

Podczas pobytu sekretarz generalny wielokrotnie dawał wyraz swojego zadowolenia z faktu organizacji Forum w Trójmieście komplementując atrakcje turystyczne Pomorza i zwracając uwagę na bardzo duży potencjał tego regionu z punktu widzenia rozwoju turystyki międzynarodowej.

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) jest organizacją wyspecjalizowaną ONZ i jedyną ogólnoświatową organizacją międzynarodową, która w całości zajmuje się turystyką. Aktualnie członkami organizacji jest 158 państw, Polska jest członkiem założycielem.

Taleb Rifai jest Sekretarzem Generalnym UNWTO od 2010 r. W 2013 r. został wybrany na drugą kadencję.

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry