Ministerstwo Sportu i Turystyki Członkostwo Afiliowane w Światowej Organizacji Turystyki – możliwości i korzyści dla podmiotów prywatnych i publicznych - UNWTO - Światowa Organizacja Turystyki -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

UNWTO - Światowa Organizacja Turystyki

05.12.2017

Członkostwo Afiliowane w Światowej Organizacji Turystyki – możliwości i korzyści dla podmiotów prywatnych i publicznych

Seminarium dla branży turystycznej

  • Członkostwo Afiliowane w Światowej Organizacji Turystyki – możliwości i korzyści dla podmiotów prywatnych i publicznych
  • Członkostwo Afiliowane w Światowej Organizacji Turystyki – możliwości i korzyści dla podmiotów prywatnych i publicznych

4 grudnia 2017 r. w Hotelu Regent w Warszawie odbyło się seminarium pt. „Członkostwo Afiliowane w Światowej Organizacji Turystyki – możliwości i korzyści dla podmiotów prywatnych i publicznych”.

Na zaproszenia Ministerstwa Sportu i Turystyki gośćmi seminarium byli przedstawiciele Sekretariatu Światowej Organizacji Turystyki: Pani Isabel Garana, Dyrektor Regionu Europa oraz Pani Yolanda Perdomo, Dyrektor Programu Członków  oraz Pan Daniel Zinzinegoui, Członek Zarządku Członków Afiliowanych UNWTO.

Głównym punktem programu była wymiana informacji nt. możliwości zaangażowania się podmiotów prywatnych w formie członka afiliowanego UNWTO. W trakcie spotkania omówiono m.in. cele i działania Światowej Organizacji Turystyki, Zasady Zrównoważonego Rozwoju ONZ do 2030 roku i szczególną rolę turystyki w realizacji tych zasad.

Pani Ewa Pawlak-Lewandowska, Zastępca Dyrektora Departamentu Turystyki, przedstawiła aktywność Polski w Organizacji podkreślając, że dla Polski główną wartością jest dostęp do bogatych statystyk zbieranych przez organizację oraz najwyższej jakości wiedzy nt. wszelkich aspektów rynku turystycznego. Nie bez znaczenia pozostaje również możliwość współuczestniczenia w tworzeniu światowej agendy dla rozwoju turystyki.

Jak podkreśliła Yolanda Perdomo (UNWTO) otwarte seminarium dla branży turystycznej nt. członkostwa afiliowanego było pierwszą tego typu inicjatywą państwa członkowskiego, która zasługuje na kontynuację.

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) jest organizacją wyspecjalizowaną Narodów Zjednoczonych, której celem jest wspieranie rozwoju zrównoważonej i powszechnie dostępnej turystyki. Jej członkami jest 158 państw, 6 terytoriów i ponad 500 podmiotów z sektora turystyki (członkowie afiliowani).

Strona internetowa Światowej Organizacji Turystyki – http://http://www2.unwto.org/

Strona internetowa Członków Afiliowanych - http://affiliatemembers.unwto.org/content/who-are-unwto-affiliate-members

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry