Ministerstwo Sportu i Turystyki VI Forum Turystyczne Państw Bałtyckich - Ringsted, Dania 25-26.09.2013 r. - Współpraca Bałtycka -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Współpraca Bałtycka

01.10.2013

VI Forum Turystyczne Państw Bałtyckich - Ringsted, Dania 25-26.09.2013 r.

W dniach 25-26 września 2013 r. w Ringsted – Dania odbyło się VI Forum Turystyczne Państw Bałtyckich. Wzięło w nim udział ponad 100 przedstawicieli z Państw Bałtyckich w tym m.in. przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Forum kontynuowało dorobek poprzednich spotkaniach, które odbyły się w Sopocie i Rostoku. Prace Forum koncentrowały się na: omówieniu projektów dotyczących zrównoważonej turystyki w Regionie Morza Bałtyckiego, wzmocnieniu roli małych i średnich przedsiębiorstw w procesie budowy bałtyckiego regionu jako kierunku wyjazdów oraz przygotowaniach do realizacji projektów w ramach nowej perspektywy finansowej UE.Polscy uczestnicy byli szczególnie aktywni w panelu nt. produktu turystycznego.

W trakcie Forum odbyło się spotkanie założycielskie Komitetu Sterującego dla Obszaru Priorytetowego Turystyka. Na zakończenie uczestnicy przyjęli Deklarację VI Forum Turystycznego Państw Bałtyckich.

Jednym z celów organizowanych corocznie forów jest wdrożenie Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego w Obszarze Priorytetowym Turystyka.

Szczegóły na stronie: http://balticseatourism.net/.

 

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry