Ministerstwo Sportu i Turystyki VII Forum Turystyczne Państw Bałtyckich - Współpraca Bałtycka -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Współpraca Bałtycka

02.10.2014

VII Forum Turystyczne Państw Bałtyckich

W dniach 1-2 października 2014 r. w Karlskronie, Szwecja odbyło się VII Forum Turystyczne Państw Bałtyckich nt. Biznes, Innowacje i Partnerstwo. W Forum uczestniczyło ponad 120 przedstawicieli administracji, organizacji turystycznych, środowisk naukowych i przedsiębiorstw branży turystycznej ze Szwecji, Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy Niemiec i Rosji. W Forum uczestniczyli przedstawiciele Światowej Organizacji Turystyki – UNWTO i Komisji Europejskiej a także obserwatorzy z Austrii, Hiszpanii, Norwegii, Serbii, Szkocji i Włoch. Z Polski w Forum uczestniczyło 15 osób w tym przedstawiciele m.in.: Ministerstwa Sportu i Turystyki, urzędów marszałkowskich województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, Polskiej Organizacji Turystycznej, Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Urzędu Miasta Gdyni.

W trakcie Forum m.in.:

- omówiono możliwości finansowania projektów turystycznych w Regionie Morza Bałtyckiego z funduszy Interreg Baltic Sea Region http://eu.baltic.net/, South Baltic Programm, www.southbaltic.eu, North Programme and Swedish Institute.

- zaprezentowano przykłady dobrych praktyk w obszarach turystyki morskiej i jachtowej, wiejskiej i aktywnej oraz kulturowej a także dyskutowano nad możliwościami rozwoju współpracy. Przedstawiciel województwa pomorskiego przedstawił informację nt. realizacji projektu flagowego Promocja turystyki i dziedzictwa kulturowego,

- dyskutowano nad przyszłymi strukturami zarządzania i rozwoju współpracy sektora turystyki w Regionie Morza Bałtyckiego.  

Na Forum przyjęto deklarację odnoszącą się do głównych wyzwań dotyczących współpracy w najbliższej perspektywie. Informacje dotyczące forum i deklaracja wkrótce zostaną zamieszczone na stronie: www.balticseatourism.net.

Ministerstwu Sportu i Turystyki powierzono organizację VIII Forum Turystycznego Państw Bałtyckich. Forum będzie imprezą realizowana w ramach kalendarza Polskiej Prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego.

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry