Ministerstwo Sportu i Turystyki VIII Forum Turystyczne Państw Bałtyckich - Współpraca Bałtycka -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Współpraca Bałtycka

21.09.2015

VIII Forum Turystyczne Państw Bałtyckich

  • Taleb Rifai na Forum Turystycznym Państw Bałtyckich.jpg

W dniach 22-23 września 2015 r. w Gdańsku pod hasłem: Polityczne Poparcie, Współpraca Rozwój – Jedno morze, milion możliwości odbywa się VIII Forum Turystyczne Państw Bałtyckich. Forum jest jedną z ważniejszych międzynarodowych imprez organizowanych w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego. Weźmie w nim udział ponad 180 przedstawicieli sektora turystyki z Państw Bałtyckich w tym m.in. z Polski, Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji i Szwecji. Uczestnikami forum są przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, organizacji turystycznych i hotelarskich, instytucji, środowisk naukowych oraz przedsiębiorcy.

Gościem honorowym forum jest pan Taleb Rifai, sekretarz generalny Światowej Organizacji Turystyki.

Forum Turystyczne Państw Bałtyckich stanowi podstawę dla dialogu, porozumienia, tworzenia wspólnej wizji dotyczącej rozwoju współpracy turystycznej w regionie Morza Bałtyckiego. Przyczynia się ono do wdrażania unijnej Strategii dla Regionu Morza Bałtyckiego w ramach Obszaru Polityki - Turystyka. Celem forum jest: wzmocnienie współpracy sektora turystycznego w RMB, wniesienie wkładu do rozwoju konkurencyjnej, innowacyjnej gospodarki turystycznej w RMB, kontynuacja dorobku poprzednich spotkań i podzielenie się dorobkiem z przedstawicielami innych krajów unijnych.

W tym roku dyskusja uczestników koncentruje się na następujących tematach: polityka morska jako podstawa rozwoju turystyki morskiej i przybrzeżnej, wymagania dotyczące ulepszenia zrównoważonej, transnarodowej współpracy w turystyce w Regionie Morza Bałtyckiego, rola turystyki biznesowej w rozwoju destynacji turystycznych oraz  turystyka w XXI wieku. 

Eksperci  z sektora gospodarki turystycznej, polityki i edukacji będą omawiali także możliwości poprawy skuteczności działania w obszarach: wsparcia politycznego, współpracy transnarodowej oraz potencjału rozwojowego.

Na zakończenie forum zostanie przyjęta przez uczestników Deklaracji Forum wskazująca na dalsze kierunki działań i współpracy.

VIII Forum Turystyczne Państw Bałtyckich zostało zorganizowane przez  Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną przy współpracy z przedstawicielami regionu Meklemburgii-Pomorza Przedniego z Niemiec.

Przemówienia i prezentacje VIII Forum Turystycznego Państw Bałtyckich są dostępne na stronie internetowej.

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry