Ministerstwo Sportu i Turystyki Wystartował konkurs na najlepszy produkt turystyczny Mazowsza 2014 - Rynek turystyczny -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Rynek turystyczny

Wystartował konkurs na najlepszy produkt turystyczny Mazowsza 2014

Rozpoczął się nabór w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego. Koordynatorem konkursu jest Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna (MROT), która przyjmuje zgłoszenia produktów do 22 sierpnia br. Najlepsze mazowieckie produkty zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego etapu konkursu, w którym laureaci zostaną nagrodzeni "Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej”.

Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych roku, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych służących rozwojowi konkurencyjnych produktów Mazowsza. Produkty mogą być zgłaszane w pięciu kategoriach (Wydarzenie cykliczne, Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna, Obiekt, Szlak, Obszar) przez samorządy lokalne i gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, instytucje i twórców produktów turystycznych, stowarzyszenia i fundacje turystyczne, prywatnych przedsiębiorców (np. organizatorów imprez i wydarzeń) oraz organizatorów turystyki.

Zgłoszenia produktów można przesyłać za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie www.polskapodajdalej.pl do 22 sierpnia br. Oceny produktów na poziomie regionalnym dokonywać będzie Kapituła powołana przy MROT, która wybierze najciekawsze produkty turystyczne z Mazowsza, nagradzając je certyfikatem regionalnym i wyróżnieniami. Najlepsze trzy zgłosi do etapu ogólnopolskiego, który - koordynowany przez Polską Organizację turystyczną (POT) - będzie trwał do końca września

Przyznanie Certyfikatu POT oznacza ogólnopolską promocję laureatów w ramach działań POT oraz informacje o produkcie w ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych mediach. Dla turystów Certyfikat POT jest gwarancją jakości produktu turystycznego i zachętą do zaznaczenia go na mapie podróży.

Kapituła POT przyznaje w corocznym konkursie maksymalnie dziesięć Certyfikatów oraz jeden Złoty Certyfikat, adresowany do produktów uprzednio nagrodzonych Certyfikatem POT. Zdobywców Certyfikatów wybranych przez Kapitułę POT poznamy   w październiku podczas uroczystej Gali.

W poprzednich edycjach Certyfikaty POT zdobyło sześć produktów turystycznych z Mazowsza.

Zapraszamy do udziału w Konkursie.

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
do góry