Ministerstwo Sportu i Turystyki Przedstawiciele Chińskiej Akademii Nauk Społecznych z wizytą w MSiT - Współpraca dwustronna -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Współpraca dwustronna

02.08.2018

Przedstawiciele Chińskiej Akademii Nauk Społecznych z wizytą w MSiT

Czteroosobową delegację przyjął sekretarz stanu Jarosław Stawiarski

2 sierpnia 2018 r. Jarosław Stawiarski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystryki, spotkał się z przebywającymi w Polsce przedstawicielami Chińskiej Akademii Nauk Społecznych (ChANS). Czteroosobowej delegacji chińskiej przewodniczył Pan DU Zhixiong, Wiceprzewodniczący Narodowej Akademii ds. Strategii Gospodarczej. W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Departamentu Turystyki MSiT.

Podczas spotkania Pan Minister Stawiarski powiedział m.in., że Chińska Republika Ludowa jest dla Polski najważniejszym azjatyckim rynkiem w zakresie turystyki przyjazdowej do Polski, oraz że Chiny zostały umieszczone na drugim miejscu (po Niemczech) na liście krajów o największym znaczeniu dla turystyki przyjazdowej do Polski.

Na prośbę strony chińskiej tematem spotkania roboczego była ocena dynamicznie rozwijającej się dotychczasowej współpracy w dziedzinie turystyki pomiędzy Polską a ChRL, realizowana w formule 16+1 (Chiny + 16 krajów Europy Środkowej i Wschodniej). W jego trakcie wysoko oceniono rolę oraz możliwości turystyki dla chińskiej inicjatywy „Jeden pas, jedna droga” oraz omówiono działania podjęte w obszarze wymiany turystycznej w ramach tej inicjatywy, a także dyskutowano na temat perspektyw bilateralnej wymiany turystycznej oraz dalszej współpracy. 

Chińska Akademia Nauk Społecznych składa się obecnie z 31 instytutów badawczych i 45 centrów badawczych, które prowadzą prace obejmujące prawie 300 tematów badawczych. Obecnie ChANS posiada łącznie ponad 4,200 członków, z których ponad 3,200 jest profesjonalnymi badaczami.

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry