Ministerstwo Sportu i Turystyki VI Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej - Kształcenie i szkolenie -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Kształcenie i szkolenie

13.04.2014

VI Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki w dniach 8-11 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak w Kołobrzegu odbył się Etap Centralny Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Hasło przewodnie tegorocznej VI edycji to FUNKCJA HOTELOWA W OBIEKTACH ZABYTKOWYCH.

Pierwszy etap zmagań polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego z wiedzy hotelarskiej i gastronomicznej, drugi - sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa w recepcji i obsługi konsumenta w restauracji.

Dla uczestników VI OWH zorganizowano: prezentację pt. „Animacja czasu wolnego”, pokaz gastronomiczny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu oraz zwiedzanie kołobrzeskich hoteli i rejs statkiem po morzu.

Po serii konkursowych zadań Komisja wyłoniła troje zwycięzców. Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej została Magdalena Polek z Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 3 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Bochni (opiekun: Lucyna Korta) ilość punktów: 160,5.

Tytuł Pierwszego Wicemistrza zdobyła Martyna Gabriel z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. W. Korfantego Technikum nr 2 w Katowicach ilość punktów: 159,7 (opiekun: Jacek Wielgus), a Drugim Wicemistrzem została Anna Kurowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sióstr Urszulanek SJK, Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie w Pniewach, ilość punktów: 154,8 (opiekun: Dorota Banaszak)

Poza atrakcyjnymi nagrodami mistrzowie otrzymali indeksy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, która jest zarówno organizatorem jak i Patronem Akademickim Olimpiady. Zestawy zadań dla II i III etapu opracowują pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

  • DSC_0401.JPG
  • DSC_0025.JPG
  • DSC_0161.JPG
  • DSC_0384.JPG
  • DSC_0388.JPG
  • DSC_0391.JPG
  • DSC_0393.JPG
Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry